| Zprávy | Názory, náměty, polemika | Z historie Žirovnicka | Žirovničtí autoři | Fotoarchiv | Romány zdarma
Kulturní akce
Do této rubriky můžete vložit jakoukoli zprávu, názor, námět, či oznámení, v přiměřené délce. Provozovatelé si vymiňuji nevhodné příspěvky odstraňovat..

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


04.03.2021, 10:36
Konec?
Je tristní jít po ulici či náměstí okresního města a počítat slepé výklady jako konec lidské stopy. Zůstávají už jen fosilie dinosauřího covida. Slavné Vytopilovo knihkupectví v Pelhrimove má za dveřmi krabice od proslulých banánů, tohoto výdobytku kapitalistického dostatku. A pak nějaký špatně popsatelný bordel. Vytopil přežil diktaturu proletariátu, aby našel svůj pravděpodobný konec v corona svobodě. Kniha bude následovat.


03.03.2021, 08:16
Lidi,
nenechte si ničit dobrou náladu novinářskou žumpou, která vás ráda nasírá a i od trollů a jejich fejky, kteří vás rádi straší a cítí se tak nad věcí. Nic není jen černé, nebo bílé. Již je vidět na konec tunelu kde si to zase pěkně užijeme.

03.03.2021, 19:12

Je jasné, že za tím žádný netopýří z Číny nejsou. Globalisti jsou hotový z toho, že díky internetu je jim prd platný ovládat média. Lidi začali volit vlády, které jim nejdou na ruku a proto museli zfalšovat volby v USA. V EU dosáhli toho, že jí ovládají nevolení loutkovodiči. I u nás máme koně globalistů v podobě Pirátů a TOP09 a jejich lehce podplacených lídrů ze Starostů a KDU-ČSL a v ODS je to Fiala. Bude to ještě velký boj, aby jsme si sami opět neudělali Bílou horu a tentokrát ne jen 300 let temna.

03.03.2021, 09:57
Rok jedeme tunelem
Na to jsme tu experti - tunelování. A po roce stále to samé. Už se nehledá vakcína. Hledá se světlo. Velmi speciální na celé věci je podoba toho světla na konci tunelu. Opíchaní vakcínou musí nosit plynovou masku stejně jako ti neopíchaní. Čím to? Kde udělal udělal soudruh kobliha chybu? Vlastně je úplně jedno, jak se co má. V koncentráku bude každý.
"Nedávno jsem objevila velmi zajímavé video o Světovém ekonomickém fóru, jehož prezidentem je Klaus Schwab. Jeho knihu si vystavil pan ministr Karel Havlíček ve své pracovně a ukázal ji národu v jednom svém vstupu na komerční televizi. Hned jsem si té knihy a jejího názvu Covid-19 Great Reset povšimla a následně jsem se z veřejně dostupných zdrojů dovzdělala ohledně WEF a pana Klause Martina Schwaba.

A ejhle, co jsem zjistila. Knihu Covid-19 The Great Reset napsal Thierry Malleret a jako spoluautor se uvádí Klaus Schwab, velký zastánce globalizace a globalismu. Klaus Martin Schwab je zakladatelem a prezidentem Světového ekonomického fóra (WEF). Podle Světového ekonomického fóra je pandemie viru Covid-19 obrovskou příležitostí pro celkové oživení ekonomiky a obecné nastavení směřování do budoucna, co se týká ekonomiky, politiky a globálních vztahů. Dalším cílem je nastavení 4. průmyslové revoluce, která by měla svět ještě více digitalizovat pomocí nově vzniklých ekonomických a veřejných digitálních infrastruktur."

03.03.2021, 09:16
S tím souhlasím
jenom ten tunel je britský a na jeho konci svítí nějaká mutace.


02.03.2021, 09:22
Napsáno 24.10. 2013
... A protože paleta možností, jak toho docílit není nekonečná, tak nám tzv. pravice konečně představila svůj konečný projekt: Volte cizince!! ...

... Teď o víkendu … a ještě k tomu k výročí státního svátku může česká konzumní brambora definitivně rozhodnout svůj osud. Zvolí-li cizince do výkonné moci, pak příběh českého národa se už bude odehrávat jako poslední dějství, které můžeme historicky zahlédnout třeba u lužických Srbů. ...


02.03.2021, 08:42
Pranostika corony české
" Březen, do lockdownu vlezem. Duben, ještě tam budem? "


01.03.2021, 14:13
Horší jak za bolševika
To se nemohlo za hranice republiky,kdezto dnes se nemuze ani za hranice mesta!!!

01.03.2021, 19:39
Jj, covid nemůže do Rakous
Rakouský Kurz pro třech nedělích vídeňských demonstrací prohlásil: Restrikce přestaly učinkovat. Rakousko otevírá všechno, a směrem k nám hranice nezavřelo. Vědí tam, že covid se Rakouska bojí.
Současný vládní fašistický lapsus u nás je založen na okresech, které oficiálně nemají žádnou ceduli. Okresy existují a neexistují. Stanné právo nezákonně vyhlášené dotačním prasetem, řízeným osobně Gretou Merkel, je velmi kuriozní stav. Na soudcovskou mafii vládní chuj vrhnul felčarskou lobby a celé Česko si vzal jako rukojmí. Ničím už se netají. - Já terorizuju lidi.
Za této situace se velká část bezpečnostních složek země a Policie České republiky chová velmi odpovědně. Lze lehce doložit. Pražský Florenc byl zbaven ukrocikánova a najednou se objevily Flixbusy. Na velkém reklamním panelu se objevoval obličej fláKANCE Volného a pod tím běžela linka - opravdový vlastenec.
V Praze jsou v ulicích prakticky jen ženské, což navozuje pocit polské Sexmise.
Policie ČR se chová velmi profesionálně, pokud můžu ze zkušenosti posoudit. Ví velmi dobře, co se děje, které prase chrochtá za koho, a když policajt přijde domů, a odloží mundúr , tak je na tom úplně stejně jako my. Nemůže z okresu do okresu.
Za měsíc bude chtít vládní chuj další měsíc. A vyděšených 30% prosťáčků bude zase po dvou třetinách myslících žádat , aby si palici zafáčovali jako muslimové.01.03.2021, 12:07
Ad Rok s covidem
Ze Žirovnice bylo zasláno rovněž:

Dialektický

Od komunismu přes Samet až k fašismu?
Filosof si mne tvrdošíjně bradu.
Jen iroNICK dávno už ví svoje:
Historie nemá vadu.

GloBALISTICKÝ

Problém přišel na přetřes.
Těžká váha! … Víc než vagon cementu.
Jinak všude kolem samá vůně… samý vřes.
Politicky ovšem v celém Česku … smrad světových dementů.

Dobová aktualita

Byl jediný v politice, který neměl tik!
Měl však jiný, závažný nedostatek,
usmíval se iroNICK.
Politickou scénu totiž uváděl v neskutečný zmatek!


Tak dlouho sledoval na webu problém Covid 19, až se mu v PC USAdil viRUS Trojan.

V Pražské ZOO se věci jaksi antropoLOGICKY vymkly zcela z rukou. V pavilónu šelem se objevil klitoRYS.

Doba pokročila. Dneska už i roboti mají děti. Říkají jim robátka.


01.03.2021, 10:55

Zásilka dorazila v pořádku. Tetička je zdráva a pozdravuje. Falšování céček potvrzeno.


28.02.2021, 16:56
Britská mutace
https://cz24.news/britska-mutacia-priamo-v-londyne-vsetci-v-uliciach-bez-rusok-video/


27.02.2021, 20:00
Jako na Marsu
Prudký záblesk a roztržená opona se zřítila na jeviště hned vedle portálu. - To nic , křičel zřízenec. To se jen naše celebrita dozvěděla, že od pondělí může šukat jenom formou distanční soulože.


27.02.2021, 16:36
Je to neuvěřitelné
Současný stav společnosti a jejích problémů popsal s nadsázkou už v roce 1978 Miloš Konáš v povídce O chrchlismu. Je archivována v celkové složce K.

... " Přestože jsem se vyhýbal místům jejich možného výskytu, chrchle mi začaly křížit cestu. ... Hned v nádražním podchodu se mi stala ta nehoda. Uklouznul jsem i s kufrem po něčem čerstvém a slizském. Expertiza to potvrdila: Chrchel. Se zlámanou nohou mě odvezli do nemocnice, kde o chrchle také nebyla nouze. ...
... Když už mě chtěli propustit, dostal jsem prudký zánět průdušek. Dali mi na cestu kapky a tabletky, a s kašlem, který mi trhal plíce, jsem odkulhal do svého nového domova. ... S chrchlem jsem se naučil žít. Dokonce jsem je sám cíleně zavěšoval tu i onde. Cítil jsem se být něčím víc, než ostatní. ...
... Chrchle mizely a s nimi jaksi naráz i sebevědomí, ten pocit velikáštví, se kterým jsem chodil po ulicích. Najednou jsem se cítil neproduktivním, zbytečným. ...
... Věřím však, že zase jednou, snad zítra, či za týden, rozhodně v sychravých mlhách na podzim, zase dostanu zánět a potom - ! Budu je zase rozhazovat na všechny světové strany s gustem a gestem Césara a triumfem imperátora ...


27.02.2021, 08:12
1948 - 2021
Postůj člověče chvíli, zastav noho krok svůj. Hlavu k nebesům pozvedni, poutníče.
Po tzv. komunistickém puči v únoru roku 1948 jsme dorazili až k převratu v únoru 2021 za asistence armády.
Podobnost s fašistickým pučem v Chile s generálem Pinochetem v čele jen dokresluje, kam vedou tuto zemi cizí pitomci, kteří mají nějakého Čecha u svého chuje.


26.02.2021, 09:56
Vládní dluh
Liberální frakce české bezdlužnosti a vyrovnaného rozpočtu v rámci slavné Opozičky odfajfkovala už teď dluh nejméně jednoho biliónu korun českých. Doporučení - schraňovat vlastní produkci. Éra konzumu dojela do depa pod obraz Grety svaté. Podle Blatníka jebnutého si covid-19 netroufne do Rakouska. Jinak by přece Rakousko po mohutných Vídeňských demonstracích nemohlo rozvolňovat. A řetěz bulharských kamiónů na D1 by nemohl vytvořit produktovod nabouraných aut z Říše až na Balkán.
Čech je blb, který si myslí, že mu bude placeno i když nebude z čeho. Proto coronu miluje.


26.02.2021, 09:35
Už od pondělí
Matematika v rámci distanční výuky. Každý jeden den 4 000 000 občanů této země vymění svůj respirátor za nový. To máme 28 000 000 kusů zasmrkaných a zaslintaných respirátorů k likvidaci za týden. Během tří týdnů mohutného boje proti covidu-19 vyprodukuje vládní strategie 84 000 000 kusů náhubků pro pořádné pařeniště všech typů infekcí. Neruda už ve svojí době kladl otázku - Kam s ním? Jedno řešení se přece jen nabízí. Každý den odvážet 4 000 000 kusů zaslintaných a zanudlených nápytelníků k Úřadu vlády české banánovky a k tomu přihodit jeden nabouraný Blatník s rozmáznutou koblihou.

27.02.2021, 12:25
Doufejme,
ještě že tak. Ovšem nepodceňoval bych počet corona fanatiků, kteří nemají zdání, že covid se dá léčit až třemi přípravky, zakoupenými v lekárně, a není nutné vagínovat populaci plynovými maskami, k čemuž míříme počínaje dubnem. A žádný apríl to nebude.

27.02.2021, 11:18

Jestli si každý bude měnit roušku jako ty trenky, tak to zase tak horké nebude. :-D


26.02.2021, 08:38
A jde to rychle
Přichází nová doba, v níž z vás bude BankID. Bezpečí ale nebude zadarmo.


25.02.2021, 11:56
Je to v plánu
C overed O peration of V irtual ID


22.02.2021, 19:47
Nebojte se.
Strana je veliká a lid je mocný.
V pevné jednotě strany a lidu překonáme všechny těžkosti.


21.02.2021, 14:12
Obchodní zóna v Kamenici asi nebude
Supermarket Billa ani další tři zamýšlené obchody v Kamenici za Penny Marketem stát asi nebudou. Rozhodli o tom zastupitelé města na svém druhém mimořádném zasedání, na kterém nebyl odsouhlasen prodej pozemků. Možný vznik obchodní zóny v Kamenici vzbudil rozruch a proti její výstavbě ve městě vznikla i petice.

24.02.2021, 07:52

Rozmach Kamenice se zastavil nově vyřešenou spojnicí s Pelhřimovem. Na náměstí je polovina obchodů zavřených.Zavřeli i komerční banku.Proč by se stavělo nové obchodní centrum ? Malá města stagnují, ne-li upadají.Počátky i Žirovnice jsou na tom podobně.

24.02.2021, 07:46

Přitom autobusy k vlakům jezdí prázdné, protože nenavazují na současné vlakové jízdní řády! Jestlipak o tom zastupitelstvo města a starosta vůbec vědí?

22.02.2021, 17:04

Kamenické zastupitelstvo vzalo v potaz petici? Jestli je to pravda, jsou to pašáci! Žirovnice vloni sepsala petici za dojíždění a nasbíralo se přes 200 podpisů. Žirovnické zastupitelstvo však ani na třetí pokus nepřijalo usnesení o tom, že se jeden z 15 zastupitelů bude zabývat veřejnou dopravou pro Žirovnici. (Oni si veřejnou dopravu ani nedali jako bod do programu jednání.) Bez usnesení, které jediné lze kontrolovat, za Žirovnici na Kraji nikdo ani nehlesne. Já vnímám pravidelnou každodenní veřejnou dopravu jako službu chránící životní prostředí a jako službu vypovídající o „bohatství“ Města Žirovnice. Tři auta před domem každého z nás, která ani už nemají kde parkovat, o žádném „bohatství“ našeho města podle mě nevypovídají.
Jaroslava Cabadajová
19.02.2021, 00:35
Jednorožec
Zdravím.Nevíte někdo jak to letos vypadá se žirovnickým jednorožcem?


18.02.2021, 20:37
Mipo
Ty budeš asi pěkný jelito, když si nedal zpětnou vazbu že jsi špatně napsal pramen ŽIROVNIČKY.


16.02.2021, 17:26
Show Jana Krause
Další #premiérový díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. února ve 21.35 na #PrimaTV – pozvání přijali #herečka Dana Batulková, její dcera Mariana Prachařová, #herec Jan Hájek a #psychiatr a #kněz Jaroslav Maxmilián Kašparů. Z důvodu nařízení Vlády ČR není možné natáčet za přítomnosti veřejnosti. #SledujSJK!

21.02.2021, 16:35

U Krause je vždy třetí host buď kuriozita, nebo exot.

18.02.2021, 13:52

já to viděla a žádná hitparáda to ani od jednoho nebyla; myslím si že pan Kraus měl velký respekt z pana Jardy

18.02.2021, 03:42

Jarda zpočátku zřejmě uzemnil Jana Krause přehršlí svých titulů. Ten se skoro omlouval, že žádný takový nemá, a zřejmě byl v prvních otázkách opatrný a nechtěl protivníka svým obvyklým způsobem shazovat.V rovině kněze byl Max spíše zdrženlivý. Uvolnil se až když si rozepnul sako a přešel do role psychiatra. Pak už Krausovi lehce kontroval a ku konci se i zdálo, že by show docela obstojně mohl moderovat sám. U fiktivního publika sklidil hlasitý úspěch. U mne taky.14.02.2021, 17:52
Z mého zápisníku 6 reg
Žirovnička má dva hlavní prameny a to nad obcí Pelec a druhý nad obcí Drážďany. U obce Drážďany se potom slévají v jeden. Pak již je to celkem správně.


13.02.2021, 17:07
Hudba
Stare obsazeni,ve kterem hralo Zemetreseni v roce 93. A ne obsazeni Jirky Schelingera.

17.02.2021, 07:55

Za prvé nevím co je Hyacinta a za druhé mě to uráží!

17.02.2021, 07:21
16.2.2021, 14:25
… a vůbec nejlepší je odpovídat na otázku otázkou,

16.02.2021, 20:39

Jeho obhájci nic konkrétního nemají. To je smutné.

16.02.2021, 20:38
16.02.2021, 11:53
Takže neudělal nic.

16.02.2021, 14:25

Jak to, že lidi u nás znají Doda a tebe ne?

16.02.2021, 11:53

…. a co udělal celkově pro muziku ? Pouč mě.

16.02.2021, 06:52

Dodo tě asi vykopal ze svý Haciendy, nebo tě poslal do řitě, když ho takhle hodnotíš a haníš. Není podstatné jestli něco složil, či nesložil.Ale co udělal celkově pro muziku.Asi tomu moc nerozumíš.

14.02.2021, 21:41

To máš pravdu. Bylo to hlavně kolektivní dílo. Ale DD nakonec Vitacit rozhádal a již s žádnou kapelou nehrál, protože se s nikým dlouhodobě nesnese. Jeho ego je větší, než jeho umění. A teď se tě naposled ptám. Co DD udělal autorsky než že jen hraje 30 let starý písničky, které udělal VITACIT kolektivně a dvé písničky s Amíkem. MILOŠ ZA 30 LET SÁM NEUDĚLAL ANI JEDNU DOBROU PÍSNIČKU. UMÍ AKORÁT VELKÝ HOVNO!!

14.02.2021, 20:33
Hudba
Tak treba na prvnim oficialnim albu Vitacitu Vzhuru pres ocean, se Milos autorsky podilel z prevazne casti,kdyz je zde hlavni autor pisni. Nebudu psat jakych,to si muzes dohledat.

13.02.2021, 19:16

hit

13.02.2021, 19:15

Jestli jsi myslel tento slepenec, tak to jo. A teď mi napiš ten hip jenom od Miloše za 30 let? Napíšu to za tebe. Žádný, jeho tvorba je téměř nulová.


11.02.2021, 08:35
Nové minialbum Zemětřesení 2: Epilog
Když není vlastní kvalitní tvorba, tak se musí oprašovat těch, kteří ji měli.

12.02.2021, 21:09

A ještě píšeš, že se sešlo staré obsazení Jirky. Staré obsazení bylo Kavale, Kubeš, Stárek a Ringo, tak co meleš za blbosti. Jeho brácha Milan ve starém obsazení nebyl.

12.02.2021, 21:04

Ano, Miloš má mimo Vitacitu dvě písničky co udělal s tím Amíkem, když si udělal v Americe stáž na kytarové škole. Nemám nic proti Milošovi, ale nemám rád mazání medu kolem huby. Napiš mi jednu píseň která za něco stojí a která je jen od Miloše a padnu na kolena!!! Kolena nebojte se, taková píseň neexistuje.

12.02.2021, 20:27
Hudba
Kdybys o Zemetreseni neco vedel,tak vis,ze je to pocta Schelingerovi. Seslo s stare obsazeni s Brychtou atd. a hraji pisne,ktere Jirka nedokoncil a nevydal. Takze tvoje uvaha o vlastni tvorbe a oprasovani tvorby jinych je uplne zcestna. Milos ma plno svych pisni,ale Zemetreseni je zamerene na Jirku Schelingera.

12.02.2021, 13:56
Hudba
Na co umis hrat ty,ty vejre? A co jsi v hudbe dokazal?

11.02.2021, 20:31

Co říct. Na vystoupeních pro pár mániček hraje jen písničky 30 let staré od VITACITU. Jako hráč na kytaru horší průměr. Zpěv hrozný, protože si šlape na jazyk a šišlá. Má někdo jiný názor?


09.02.2021, 19:08
Trojkoalice je mrtvá
Rychecký a zpolitizovaný ÚS se střelil do nohy. Jako první reakcí na jejich zrušení kvóra pro koalice je roztříštěnost v ODS. Většina členů již nechce být ve svazku s EUrohujery z TOP a KDU-ČSL.

10.02.2021, 22:17

Bezkrevného Fialu by měl nahradit Kuba. Pokud by ODS zůstala v trojkoalici, kde se neslučují předvolební programy, tak by je nevolilo zdravé jádro ODS.


06.02.2021, 09:54
Autobusy a vlaky
Koukám, že v rubrice inzerce jsou umístěny odjezdy rychlíků z nádraží.Není jich zas tak málo. Když jsem to porovnal s autobusy do Stojčína, ani jeden nenavazuje. Jsem zvědav, zda pro to obec něco udělá, aby se to srovnalo.


05.02.2021, 13:26

Pojďme posrat budoucnost našim dětem. Když chtějí Piráty, tak jim to podpoříme.


05.02.2021, 03:58
ŽIROVNIČAN
Dostal jsem dnes ŽIROVNIČAN, tak jsem si ho hned vzal, když jsem šel na velkou. Musím říct, že než jsem udělal svou potřebu, tak jsem ho měl přečtený. Jen nevím, jestli jsem tak rychlí čtenář, nebo v něm bylo hovno.

07.02.2021, 14:21
Žirovničan
Rychlost čtení nehodnotím, ale gramatika je na reparát !

05.02.2021, 07:22

Tohle sem nepiš, tyhle stránky vydavatelé Žirovničanu nečtou!


05.02.2021, 02:06

Bolševik Rychecký a Ústavní soud rozhodl, že tu máme 20 let protiústavní parlament. Ten parlament, který vyhlásil referendum o vstupu do EU. Takže i toto referendum je neplatné. Budeme tedy muset mít nové referendum o členství v EU.


30.01.2021, 20:06
Aby bylo jasno.
Kdo bude volit dvojkoalici Pirátů a starostů, nebo trojkoalici ODS, TOP A KDU-ČSL,tak bude souhlasit s přijetím EURO, které do roku 2030 bude bezhotovostní, takže veškerá platba bude elektronicky evidována. To znamená, že o vás budou vědět veškerý pohyb a vaše zvyklosti. Bude to stejné, jako by jste měli v těle čip, přes který budete sledováni. Za další se již dlouhodobě připravuje zrušení Benešových dekretů. To znamená, že Sudeťákům a Německy mluvící menšině, která naše České království ovládla po bílé hoře a 400 let nás utlačovali budeme ještě platit za spravedlivý odsun Němců, kteří nám nikdy nic dobrého neudělali. A pak se připravte na vítání "muslimských a afrických uprchlíků" s muslimským vyznáním, kde například žena pro ně nemá žádné práva a je jen levná pracovní síla a když není po vůli, tak jí není problém ukamenovat. Opravdu toto chcete? Jestli ano, tak je volte a potom nebrečte!

05.02.2021, 10:20

Nebudeme volit nikoho, protože k volbám nedojde!

05.02.2021, 04:11

Mám dceru. Nechal jsem ji vysokoškolsky vzdělat. Má báječnou rodinu a zázemí. Chce volit Piráty. Do prdele. Proč je tak hloupá? Proč si neváží pohody v naší krásné vlasti. Ano, také budu volit Piráty. Chci se dožít, jak bude brečet, že volila kretény, co jí a její rodině zničili život. A já jí potom řeknu, že si ho zničila sama, tím že volila feťáky.

04.02.2021, 09:20
Nevolte Babiše
Jednoduchý názor, ale navrhněte kdo místo něj z té naší opozice jiného si tam neumím představit.
Fanda

03.02.2021, 19:30

Babiše nevolit, on má svoje jisté. Volte vlastence SPD a Trikoloru. Hlavně ne vlastizrádce z demo žumpy.

03.02.2021, 17:57

Hlavně bez Babiše. Vše ostatní je menší zlo.

01.02.2021, 18:50

Národ který nezná svojí historii (nájezdy Turků a útlak a v pády Němců), je odkázaný si jí prožít znovu.

31.01.2021, 09:51

Věřím, že alespoň jedna koalice se do voleb rozpadne. Dal bych přednost Babišovi. Už dřív než Zeman, jsem myslil na koalici Ano+ČSSD, ta asi nevyjde. Budu nejspíš volit SPD, abych ANO přihrál partnera. Jiný už zřejmě nepřichází v úvahu. (Leda by se Bab. tajně spojil s Kubou.)


30.01.2021, 10:30
Penny v Počátkách
Bylo vydáno stavební povolení na stavbu Penny.Bude se jednat jen o prodejnu Penny bez přilehlých menších obchodů.Tak snad se na jaře začne stavět a místní odpůrkyně,jinak chronická stěžovatelka už to nezvrátí.

30.01.2021, 18:22

Konečně


26.01.2021, 08:11
Veřejná výzva
Je tu nápad, že by se mohlo v Žirovnici vysadit podle polních cest určité množství stromů. Teď se hodně mluví o tom, že by se měly vysazovat stromy ovocné, které poslouží včelkám i zvěři a ptactvu.
Důvod tohoto příspěvku je zjistit, zda by byl mezi lidmi v Žirovnici zájem a jak by chtěl, nebo mohl kdo přispět. Skauti již pomoc slíbili.
Není určeno, kde by se vysazovalo, ale několik cest už je potenciálně vybraných. Návrhy jsou vítány. Důležité ovšem je, že se potom musí jednat s majiteli cest i přilehlých pozemků, protože se nesází na cestu, ale kolem…
V případě, že by se ukázalo, že je o tuto aktivitu zájem, jednalo by se s městem. Pokud by město bylo ochotno akci zaštítit, bylo by to jednodušší, protože všechny dotace jsou směřovány hlavně na obce a pak trochu na spolky.
Vzhledem k tomu, že jsou každoročně vypisovány dotační programy na zlepšování prostředí, krajiny atd., je škoda toho nevyužít a nevylepšit si okolí, zvlášť, když naše krásné lesy sežral brouk.

31.01.2021, 09:58

Je to akce Bouchala. Měl by jít na zastupitelstvo a žádat o určení, kde stromky sázet. Jemu dám klidně na tři stromky peníze.

28.01.2021, 19:28

Navrhuji Skauty.

28.01.2021, 18:49

Mělo by to být pod nějakou organizací, lhostejně kterou. Ta by požádala o grant na tuto akci a obec by jistě dala peníze.Jinak to teď oficiálně asi nechodí. Taky by se toho mohl ujmout jednotlivec s konkrétním jménem,kterému lidi věří a dají peníze, ale to je riskantní, především pro něho.

27.01.2021, 19:50

Také bych přispěl. My letos na Budíně již začali sázet jedlé kaštany, vlašské ořechy a lískové oříšky a příští rok budeme chtít vzrostlé nebezpečné stromy nahradit dalšími dřevinami pokud možno, aby byli prospěšné i pro lesní zvěř.

27.01.2021, 08:48

Když se ukáže, kdo a jak akci organizuje, přispěji pětistovkou. MK

27.01.2021, 03:28

Pokud je chuť, tak proč ne. Jde to i bez dotací.


25.01.2021, 19:33
Nová Včelnice a sochy ze sněhu.
V Nové Včelnici mají moc šikovné sochaře ze sněhu. Škoda, že v Žirovnici nikdo tak šikovný není. To co se tu objevuje kolem Žirovnice, těm sochám ve Včelnici nesahá ani ke kotníkům.

27.01.2021, 20:20

Nejhorší je, že ho v tom utvrzují že je umělec idiotky, které když přijdou na výstavu uměleckých děl, tak stojí půl hodiny před víkem na hydrant a přemýšlí, co tím chtěl autor říct.

27.01.2021, 17:32

Je dobře, že ho to baví. Každý si může zadat do vyhledávače sochy z ledu , nebo sněhu a porovnat. Nechat zmrznout vodu na dně sudu a dát tam 4 kelímky jako dírky v knoflíku moc složitého není. Ale proč ne, když ho to baví a má na to čas.

27.01.2021, 08:34

Tak nějakého zedníka sežeň, ať staví zadarmo ze sněhu a ještě k tomu umělecká díla.Vůbec se nesnažme posuzovat, co je dnes umění. Už před sto lety vystavil jeden uznávaný umělec záchodový klozet s nemalým úspěchem.

26.01.2021, 22:06

Ondra je slušný člověk, ale dosavadní jeho výtvory udělá každý druhý zedník. Je dobře, že si hraje, ale umění v tom žádné není.

26.01.2021, 20:42

Kdo je Koudelka? Znám akorát toho z Jáchyme hoď ho do stroje. Co zatím dokázal? Kde vystavuje? Co prodal a za kolik?

26.01.2021, 09:02

To chceš zpochybňovat Koudelku? Proč? Každý ukazuje co umí. A on umí.Ukaž se ty, co umíš!


24.01.2021, 14:59
Staré lyže.....
A víte, že jsem tam už v minulosti byl? Hrobka je vlevo od vchodu do kostela a po architektonické stránce je hodně ceněna. A víte, co jsem se tam dočetl? Prozradím Vám to: MUDr. Karel Eckschlager (21.6.1893 - 30.6.1959), Blažena Eckschlagerová, roz. Novotná (26.4.1904 - 31.7.1992), prof. ing. Karel Eckschlager DrSc. (12.6.1927 - 11.11.1994). Posledně jmenovaný byl chemik a možná Vás bude zajímat, že napsal třeba odbornou publikaci Chyby chemických rozborů (byla opakovaně vydaná) a víte pod jakým příjmením? Hádáte správně: Eckschlager. To doporučení k návštěvě počáteckého hřbitova platí spíš pro Vás. Vlčí mlhu jsem měl těžko. Navíc to tam máte asi blíže než já ze Žirovnice či z Jihlavy. A ten článek jsem napsal jako MiPo. Na Vašem místě bych se zde navíc omluvil za tuto unáhlenost panu Miroslavu Petrů, jinak MiPe, mohl se ho tento Váš příspěvek případně dotknout a s věcí nemá (na rozdíl ode mne) nic společného.
MiPo

25.01.2021, 10:50
Staré lyže...
Vážený pane Mi-Po(nebo Mi-Pe?)Pochybuji,že jste u hrobky byl.Datum narození a úmrtí máte sice správné ale příjmení tam jsou víte jaké?Hádáte správně Ekšlágr.Pouze u dětí MUDr Ekšlágra,Karla a Blaženy je uvedeno Eckschlager.Ti zemřeli po roce 1989 a začali se hlásit ke svým německým předkům.Přeji hezký den a mysím si,že to k danému tématu již stačí.


24.01.2021, 13:23
Staré lyže...
Vážený pane Mi-Pe.Než začnete někoho osočovat z komolení příjmení,měl by jste si o tom něco zjistit.V článku zmiňujete publikaci K.Chadima kde na str.87 jsou vzpomínky p.Ekšlágrové.V knize P.Mazance a A.Karbaše Taktéž tam byli na str.197 je uvedeno Eckschlager(příjmení také psáno Ekšlágr nebo Ekšláger).Obtěžujte se prosím a navštivte počátecký hřbitov a na hrobce vedle vchodu do kostela uvidíte nápis rodina Ekšlágrova.

25.01.2021, 12:48
Dobře
Tak nějak odhaduji, že jste z Počátek. A i kdyby ne, je to jedno ... nedejte se.
Osobně nevím, nakolik Počátečtí sledují zdejší stránky, ale Počátky jsou dneska jiné než kdysi. Je tam hodně srandy , když ji zrovna nezakazuje podsvinče mluvící rusínsky.
Je dobře, že se tu objevil odkaz J. Preissingera - 21.21.21.
V rámci svých možností jsem ho šířil dál.
A měl i ohlasy. Preissinger dělá skvělé fotky a nenosí v hlavě staré animozity.
Čtyřkundí - Počátky, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Nová Včelnice - si je v současné velké řiti totálně rovno.


24.01.2021, 09:23
Nalijme si čistého vína
Děkuji Ti Mirku za Tvou reakci nejen na můj předchozí příspěvek, ale vlastně na celý podnět jako celek. Pozorně jsem si přečetl, co píšeš a rozumím Ti. Oslovuji Tě tady jménem a volím tykání. Znám styl Tvého psaní, protože nepravidelně Žirovnické ohlasy čtu a Ty do nich už dlouho přispíváš. Tedy tuším či spíše vím, kdo je MiPe a Ty jistě tušíš, resp. víš, kdo je MiPo, i když styl mého psaní neznáš, protože sem přispívám jen pár dní. Navíc nalijme čistého vína případným čtenářů naší probíhající diskuse i v tom, že se známe od dětství, byli jsme hodně blízkými kamarády a pak se naše cesty rozešly. To se někdy stává. Ale myslím, že je na co vzpomínat, i když to bylo jen dětství. Bylo by tedy hloupé si vykat a dělat dojem, že o sobě nevíme. To jen na okraj, protože další moje slova budou patřit hlavně Tobě.
Hned zkraje píšeš, že nikdo nikomu v ničem nebrání. Souhlasím. Hlavní iniciátor zemřel, jeho přítelkyně ze Žirovnice odešla, jeho rodiče už také nežijí a žádná jiná reálná hrozba tu není. Snad není. Jde tedy "jen" o to, zda I.J. o tuhle Tvou (naší) pravdu po tom všem, co jsem se až dodatečně dozvěděl, vůbec stojí. Já sám to nevím, jen to tuším. Proto jsem vyjádřil souhlas s příspěvkem nadepsaným Iva. Zjistit její současné stanovisko ke všemu, co se zde v minulosti odehrálo, by bylo možné snad jen nějakým slušným a tedy ohleduplným dotazem na ní samotnou. Víš, pokud by o to skutečně stála, nemyslím si, že s ohledem na smutnou současnost by udělení čestného občanství bylo fraškou. Vždyť by mohlo jít akt takřka intimní (teď se usmívám nad tím, co jsem napsal a Ty víš proč), který by nevyžadoval zaplněnou žirovnickou sokolovnu a srdečnost by mu přitom nechyběla.
Je samozřejmě pravdou, že Žirovnice má další rodáky či jsou s ní jsou spojena nějakým významným způsobem jména osobností, které zde místo narození nemají. Jako hodné čestného občanství či možná nějakého ocenění uvádíš dvě jména, která dobře znám a vím, čeho ti lidé dosáhli. Pokud jde ale jen o mne, tady bych ponechal případnou iniciativu a rozhodnutí jen na Žirovnici bez vlastního angažování se. A uvedu Ti i proč. Prostě pro, že k oběma nemám takový vztah jako k I.J. Natvrdo řečeno, nezáleží mi na tom. Je to asi k nim nespravedlivé, ale z mé pozice je to prostě tak.
Pokud jde o můj současný postoj k mé iniciativně případně udělit I.J. čestné občanství, dostal jsem ten nápad náhodně, když jsem při své práci narazil na údaj o jejím narození. Podstatu problému jsem znal, ale zdaleka ne všechny podrobnosti, protože tady už léta nebydlím (přesněji od roku 1988). Udělal jsem to jak se říká bona fide. Bylo to unáhlené a sám sobě přiznávám, že bych to nyní už neudělal. Už proto, že by to mohlo způsobit případně problém či starosti tomu, kdo si to vůbec nezaslouží. Jistě víš, že tím myslím přímo I.J.
Na závěr uvádíš, že při rozhodování o udělení čestného občanství by měla platit věcná kritéria a já s Tebou souhlasím. Vycházel jsem právě z nich. Pokud uvádíš ve vztahu ke mně, že by nemělo rozhodovat emotivní hledisko, pak mi křivdíš. Asi si jinak pochopil mou zmínku o názvu její hry v roce 2002. A proč jsem se o tom zmínil? Prostě proto, že život někdy tropí hlouposti a to se stalo právě v jejím případě.
Zdravím Tě a měj se dobře. Milan


25.01.2021, 17:08

Dodatečně se omlouvám za neosobní reakci, Milane. Jen výjimečně okolností mohly zpusobit, že žáci Heleny Zelingerove našli společnou cestu až u fotografa M.K.

25.01.2021, 11:45
Opožděně, ale důvodně
Zdravím. K Ohlasům jsem dostal se dostal později, a to ještě obtěžkán starostmi o zítřek-dnešek. A bylo to docela náročně.
Právě teď odpovídám z otevřené hospody. Dorazil akorát na otevíračku. Pojedl jsem a nyní si dávám druhou /vynikající/ Plzeň, která stojí stejně jako v Artabanu - 49,- Kč, jestli se nemýlím.
Možná zasedne i politbyro, jestli to situace umožní. Není tu plno, ale ani náhodou tu nejsem sám. Vynikající výhled, příjemno , útulno. A zajímavé holky. Věkový mix a další a další lidé přicházejí.
Víš, my dva svět vnímáme ... každý asi trochu jinak. Mám pocit, že se docela zabýváš minulostí. Nic proti tomu. To je nutné - už dlouho se to komentuje klasicky. Mě samotného zajímá spíše stav režimu, ve kterém zatřepu bačkorami, a hlavně - v čem budou vyrůstat mladí a jejich děti. A to je hodně hmm , chro chro ... znepokojivé, jak by cigaretově sípal VEŠkrna.
Upřímně řečeno, abych se neblamoval stran Ivo Dvořáka, tak jsem se ujistil přímo u Pra-zdroje.
V nějakém zámyslu, jehož technická realizace jde úplně mimo mě /stránky PO-ŽI/ jsme s M.K. zvažovali základní informační zpracování osob, které měli-mají k Žirovnici docela zajímavý vztah. Nemusí jít nutně jen o rodáky. Ale nevzpomínám si, že bychom řešili něco, co se neobejde bez rozhodnutí Městského úřadu. A ačkoli můžu působit jako anarchista, tak záležitosti tohoto druhu bych já osobně neřešil formou místní mediální deklarace. Za bolševika se tradovalo, že žije od výročí k výročí, aby se nakonec ukázalo, že dnešní bolševik dělá to samé. Už brzy bude Valentýna prdelatého. To není nic osobního, jen chci říci, že pro mě osobně jsou důležité výsledky nikoli v konkrétním čase, nýbrž vůbec v nějakém.
Proti Ivě Janžurové nic nemám, ale kupodivu o Žirovnici jsem v Praze zakopával na každém kroku i bez ní. A v dnešní době podobně. Studio Miloše Dodo Doležala to obstarává docela obstojně. A nejen ono. Ryby, houby, vzpomínky, chalupy ...
Co nakonec? Přání normálních časů, v nichž se bude dařit i možnému řešení žirovnických reálií.
Jinak vás mám všechny pozdravit od okolních stolů, což tímto činím.23.01.2021, 20:36
Pár posledních slov k Ivě Janžurové
Vážení přátelé, děkuji za Vaši odezvu v této sekci Žirovnických ohlasů na můj příspěvek, který se týkal nadcházejícího životního jubilea herečky Ivy Janžurové a byl zveřejněn v sekci Zprávy. Dalších ohlasů se mi dostalo z osobního styku s Vámi, když někteří odhalili mou identitu. Šlo o příznivé reakce, něco nového jsem se i dozvěděl a o to větší radost mám. Po tom všem příspěvek zde uveřejněný 19.1. pod nadpisem Iva beru, jako by ho napsala sama Iva Janžurová (ve skutečnosti pochopitelně nenapsala, je to jen přirovnání) a zdá se mi pro situaci kolem ní zde v Žirovnici takřka symbolický název hry, se kterou se zde v roce 2002 představila. Název hry zněl "Vrátíš se ke mně po kolenou" (chápáno ze strany její i jejího rodného města). Je smutné zjištění, že člověk, který své rodné město takto proslavil, nikomu zde sám neublížil a za své rodiče nemůže, se nakonec kvůli jedinci či pár jednotlivcům může i důvodně obávat návratu do něho.
MiPo

23.01.2021, 21:44
Nalijme si čistého vína
Nikdo nikomu v ničem nebrání. A pokud snad přece, tak to nejsou žirovnické reálie, nýbrž státní korona stav , který podle vládních Nostradamů potrvá ještě tak dva roky nejméně. Za situace, kdy žijeme ve fešáckém koncentráku, a s už připraveným respirátorem na příští týdny, když rouška zjevně tedy nesplnila účel, tak nějaké plány na nějaké výročí jsou dost nejistým podnikem. V Artabanu nehrál Dobeš, jeho noví majitelé by sice jistě rádi otevřeli , ale mohli by také nakonec skončit v kriminálu. I kdyby se sláva konala, tak v přikázaném módu odstupů a respiračních předpisů, půjde především o frašku. Jistě to bude velmi srdečná záležitost.
Kromě toho Iva Janžurová není jediným významným člověkem, který má či měl co do činění se Žirovnicí.
Pavel Roučka /grafik/ se sice narodil v Praze, ale prakticky celé léto tu býval pečený vařený. I se svojí Danielou.
A pak Žirovnicí prakticky zazděný a zasklený – Ivo Dvořák - „ Nejlepší sommelier na světě zahájí druhý ročník Festivalu vína v Táboře „.
Pokud jde o Ivo Dvořáka, tak to není žádné béčko ani česká celebrita, nýbrž …
Ivo Dvořák
Vice prezident Asociace sommelierů ČR
Jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR
Vítěz Mistrovství světa Habanosommelier Havana
Soudní znalec v oboru víno a ostatní alkoholické nápoje
Absolvent WSET Advanced, London

Nejdříve by se měla udělat celková revize významnosti jednoho každého a teprve pak by se měly utvářet nějaké závěry v kontextu Žirovnice. Především pak z věcného a nikoli emotivního hlediska.
MiPe


23.01.2021, 18:49

www.sciencecafe.cz

https://www.otevirame.cz


23.01.2021, 18:22

https://www.chciplpes.cz


22.01.2021, 10:52
Nečekaný objev
https://vysocina.rozhlas.cz/nalez-starych-lyzi-na-pude...
Nález starých lyží na půdě domu v Počátkách zřejmě změní historii lyžování na Vysočině


21.01.2021, 17:19
Přetížené nemocnice
https://otevrisvoumysl.cz/james-corbett-tanec-pro-lekare-parodie/


21.01.2021, 09:14
???
https://www.youtube.com/watch?v=UPFfxcOpmEo&ab_channel=JosefPreisinger

21.01.2021, 16:31
Opravdu
Ve Sněmovně už se to rve jak na Ukrajině. Tomu říkám památný den.


19.01.2021, 22:38
Iva
Všichni víme o co jde a že za to nemůže. Nechte jí být a neuvádějte jí do zbytečných rozpaků. Někdy v budoucnu by tu měla mít svojí ulici.

20.01.2021, 08:21

V Nové Včelnici má její rodák Rudolf Hrušínský pamětní desku na domě. Také si myslím, že tato nebo podobná forma je adekvátní. Není třeba hned po česku volit devótní formu. Doba se mění a s ní i vnímání některých počinů. Nebo ještě jinak - méně je někdy více. Dohadování nad formou a její velikostí může úplně zabít účel. Krajně nedoporučuji pojmenování místních divadelních ochotníků po Janžurové. Hrála tu snad někdy divadlo? Jsou snad žirovničtí divadelníci letištěm v Ruzyni?
Ulice není špatný nápad, pamětní deska uvnitř nebo vně Městského úřadu i s dalšími rodáky, jako je např. Milan Mach, by mohla být také odpovídající formou. Umístit totéž třeba na Zámku není rovněž od věci.
Nejhorší ze všeho může být hádka nad záměrem. - Uměřenost by měla hrát svoji roli.
Já osobně jsem Janžurovou viděl v Žirovnici naposledy na Perleťovém poháru ve slavných časech. Byla tu i s dcerami. A pokud mám správné informace, tak Janžurová má letní chalupu někde nedaleko. Možná blíže něž bychom čekali.
Tak například Karel Gott jezdil za svého života, ale už v době nemoci, do Bednárečka. Miroslav Donutil s partou jezdili ke Strmilovu, a nebožtíci Miloš Kopecký a Věra Chytilová si spolu uživali v Kunžaku.19.01.2021, 09:54
Jiní za nás
https://www.youtube.com/watch?v=cpC0ScTH3kM


19.01.2021, 09:53
Jiní za nás
Velmi zajímavý záznam Žirovnice. Rok 2013, a nebýt kačen, tak jde o město duchů. Autor měl snímky podložit jarní skladbou Rolling Stones - Ghost Town. Bylo by to stylovější. A přitom současné.
MiPe


18.01.2021, 21:58
POKUD JDE O IVU,
navrhuji, aby se po ní jmenovalo naše ochotnické divadlo. Nic tomu nebrání.

19.01.2021, 09:14

Tak z toho bude mít určitě radost.


18.01.2021, 20:06
Iva Janžurová
Když asi před dvaceti lety vystupovala v sokolovně s dcerami a Stanislavem Remundou měla obrovský úspěch a dojatá tehdy prohlásila,že už nebude trucovat a do Žirovnice se bude zase vracet.Uvažovalo se i o výstavě obrazů její maminky.Bohužel se začal angažovat člověk,který se cítil ukřivděný jejími rodiči.Potom si už cestu do Žirovnice nenašla a nejspíš nenajde.

19.01.2021, 17:57

Obrazy byly nádherné doufám, že jsou někde uložené, byl s nimi obložen křížek na 1. máje, aby nebyl vidět na autobusovém nádraží.


18.01.2021, 16:40
Pro MiPo
Pekne napsane,souhlasim se vsim,ale chtelo by to poslat nejaky oficialni dopis na MěÚ. Preci jen tady to muze upadnout v zapomneni.


17.01.2021, 01:19
Robert Křesťan
Jezdí do Žirovmice stále. Naposledy byl na svatbě která se konala na Budíně.


14.01.2021, 19:03
Křížová cesta nad Budínem
Kdo se tam dnes projde, tak neví jestli má brečet, nebo se smát.


13.01.2021, 18:52
strana 3 lednový Žirovničan
"Tímto Vás zveme ke spolupráci v rámci neformálních pracovních skupin zaměřených na různá témata."
Napsala jsem podle pokynů na info@viarustica.cz. Přišla odpověď. Budu zařazena do skupiny "rozvoj obcí" s tématem dopravní obslužnost.
Zapojíte se do spolupráce při přípravě Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro období 2021-2027 i Vy?
Jaroslava Cabadajová

16.01.2021, 17:20
Oficiálně
https://manifest.cz

15.01.2021, 08:00

Je dobré, že alespoň někde bude mít Žirovnice zástupce, který bude ochotný občany informovat. Z obce se nedozvíme nic.

14.01.2021, 09:11

Myslím, že by nebylo na škodu vyvinout iniciativu - Otevřeme Žirovnici. To není nic proti místní samosprávě. Ta trpí vládním kreténismem stejně jako všichni ostatní. Je známé právní stanovisko, které to umožňuje a není přitom v rozporu s nálezy Ústavního soudu.
Dlužno podotknout, že vládní kreténismus je jen součástí celoevropského hajlování.

Inzerce
Odjezdy vlaků z PO-ŽI
Směr-J. HradecxČ.BudějovicexPlzeň: 6;33x8;33x10;33x 14;33x16;33x18;33x20;33 Směr-JihlavaxBrno: 7;22x9;22x13;22x15;22x17x22x19;22

Prodloužení výstavy J. Presingera


česká pošta
Od 1. 9. 2020 změněna otevírací doby Pošta Žirovnice Tel.:954 322 361 posta.p204467@cpost.cz Havlíčkovo náměstí 223 394 68 Žirovnice PO - 10:00 - 12:00 polední pauza 13:00 - 18:00 ÚT - 8:00 - 12:00 polední pauza 13:00 - 16:00 ST - 10:00 - 12:00 polední pauza 13:00 - 18:00 ČT - 8:00 - 12:00 polední pauza 13:00 - 16:00 PÁ - 8:00 - 12:00 polední pauza 13:00 - 16:00 Sobota, Neděle - zavřeno

AUTOBUSY do J. Hradce
4;31 5;31NV 6;03 7;10 7;16 8;24Ka 12;30NV 14;47NV 16;17

AUTOBUSY do Pelhřimova
4;22x 4;37x 5;37 6;05 6;55 7;17Ka 8;24 9;01Hc 12;36 13;00 13;10 14;15 4;42 15;34 15;45 15;53 16;47Ka 17;23 21;00 So 17;37 Ne 9;37 13;37

AUTOBUS NA HŘBITOV:
PO-PÁ Hasičárna cca 6;00 / Autobusák 6;03 Hasičárna cca 7;00 / Autobusák 7;14 Odjezd ze hřbitova cca 7;40 Autobusák 13;40

AUTOBUSY směr Počátky
Všední dny: 5:00 5:10 5:36 5:37 6:05 6:28 6:49 7:49 N8;55 9:28 10:16 10;23 10:55 12:24 12:28 12:34 13:05 13:40 14:15 14:28Pá 14:38 15:21 15:34 15:36 15:54 17:01 17:07 17:23 17;33 18;02 18;31 18;49 18:58 21:00 23:52 Sobota: 8:55 9;37 13;37 16;55 17;37 Neděle: 8:55 9;37 13;37 16;55 17;37

AUTOBUSY - Jihlava
4;22 přes PE 5:33x 6;03x 6;05x 6;50x 10;55x 12:34Ú-Pá 12:36? 13;33x 14;42x

AUTOBUSY nádraží:
5;10 6;18 7:18 8;18 9:28 10;18 10:55 12;18 13;08 13;40 14:28 15;18 16:03 17;53

www.ROMANYZDARMA.CZ